Moje kráľovstvo nie je z tohoto sveta

Autor: Mariana Balážová | 6.4.2012 o 14:52 | Karma článku: 10,75 | Prečítané:  1083x

Týmito slovami odpovedal Ježiš na Pilátovu otázku či je kráľom. Kráľovstvo Božie nespočíva vo viditeľných veciach. Neznamená honosné paláce, chrámy, hodvábne rúcha, prstene a korunu zo zlata. Kráľovstvo Božie je o viere, skutkoch, o duchovných hodnotách.

Farizeji si veľmi dobre uvedomovali, kto Ježiš je. Videli tú čistotu a jednoduchú svätosť v Jeho živote. Čistotu a jednoduchosť, ktorú oni stratili, vymenili za pozíciu, majetok, zákon a moc nad ľuďmi. Ježiš odhalil ich dvojtvárnosť, milovanie peňazí i samých seba. Všetko, čo si vybudovali na zemi, strácalo význam v Božom svete. V Jeho kráľovstve.

Farizeji žijú aj v dnešných dňoch. Živú vieru v Krista vymenili za materiálne veci. Žijú v kráľovstve tohoto sveta. Ich hodnotami sú zlato, vysoké pozície, moc a sláva, ktorou sa nechávajú obklopovať. Vystúpili na vysoký piedestál. Vyhlasujú sa za kráľov, miestodržiteľov, svätých.

Ježiš sa skláňal k chorým, jedol s hriešnikmi, dotýkal sa malomocných, potešoval zarmútených, hlásal evanjelium. Povedal, že blahoslavení sú tí, ktorí sú chudobní, prenasledovaní, krotkí, milosrdní a čistého srdca, pretože oni vôjdu do Jeho kráľovstva. Kráľovstva, ktoré nie je z tohoto sveta.

"Ukrižuj ho!" volali farizeji dúfajúc, že ich prestane hrýzť vlastné svedomie, keď umlčia Jeho hlas, zastavia Jeho kroky, zviažu Jeho ruky. A tak Ho natiahli na kríž a držia Ho tam dodnes, pribitého, nechcú počuť Jeho tichý hlas, nechcú vidieť Jeho skutky, Jeho jednoduchosť a lásku. Nechcú vidieť, že Božie kráľovstvo nie sú honosné paláce, chrámy, hodvábne rúcha, prstene, koruny zo zlata.

Kráľovstvo nebeské patrí všetkým tým, ktorí sa vedia pred Ním skloniť na kolená v pokore a úcte a priznať si svoju jednoduchosť, odovzdať mu svoje srdce a prijať to, čo je najdôležitejšie v kráľovstve nebeskom: Božiu lásku a vykúpenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?